Söderhamns Pistolskytteklubb bjöd in till KRM Fält A och R 2019 söndag 21 juli - här finns resultatlistan.

Resultatlistan är preliminär tills en vecka efter publicering eller efter eventuell revidering. Därefter anses den vara slutgiltig.

Publicerad: 2019-07-22
Reviderad: Ej reviderad

    Kretsmästerskap Vapengrupp A , Söderhamn 2019-07-21                    
                                                                     
Plac. Namn Förening Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8   Total Poäng   Särskjutning Medalj
1 Jonatan Strid Ljusdals PSK 6 3 6 4 6 5 6 3 6 3 6 2 6 6 6 3   48 29 49   5/5 + 6/6 Guld
2 Tomas Rolandsson Ljusdals PSK 6 3 6 4 6 5 6 3 6 3 6 2 6 6 6 3   48 29 38   4/4 + 2/2 Silver
3 Lars Hammarlund Sandvikens PSK 6 3 6 4 6 5 5 3 6 3 5 2 6 6 6 3   46 29 37   4/4 + 5/5 Brons
4 Roger Norén Sandvikens PSK 6 3 6 4 6 5 6 3 6 3 6 2 5 5 5 3   46 28 31   3/3 + 3/3  
5 Björn Nordkvist Sandvikens PSK 6 3 6 4 6 5 6 3 4 2 6 2 6 6 6 3   46 28 40      
6 Henrik Skoglund Sandvikens PSK 6 3 6 4 6 5 4 3 6 3 6 2 6 6 5 3   45 29 30      
7 Ulf Nordlöf Sandvikens PSK 5 3 6 4 5 4 5 3 5 3 6 2 6 6 6 3   44 28 34      
8 Tor Kangas Ljusdals PSK 6 3 4 2 6 5 6 3 6 3 6 2 5 5 5 3   44 26 28      
9 Bengt Svensson Sandvikens PSK 5 3 5 4 6 5 5 3 5 3 6 2 5 5 5 3   42 28 33      
10 Christer Eriksson Sandvikens PSK 6 3 6 4 5 5 4 3 5 3 5 2 5 5 6 3   42 28 32      
11 Peter Rooth Sandvikens PSK 5 3 5 3 6 5 5 3 5 3 6 2 4 4 6 3   42 26 31      
12 Mikael Bergner Forsa PK 5 3 4 3 6 5 6 3 6 3 6 2 4 4 5 3   42 26 19      
13 Clas Olsson Bollnäs PSK 3 2 5 3 6 5 5 3 5 3 6 2 5 5 6 3   41 26 35      
14 P-O Persson Forsa PK 6 3 5 3 6 5 4 2 5 3 6 2 4 4 5 3   41 25 28      
15 Patrik Manlig Gävle PSK 6 3 6 4 5 5 5 3 6 3 6 2 2 2 3 2   39 24 11      
16 Lars Pahlbäck Ljusdals PSK 6 3 4 3 5 5 4 3 4 3 5 2 6 6 3 2   37 27 21      
17 Andreas Eriksson Ljusdals PSK 6 3 0 0 6 5 3 3 6 3 6 2 4 4 5 3   36 23 25      
18 Daniel Whern Bollnäs PSK 3 3 4 2 6 5 2 1 5 3 5 2 5 5 3 2   33 23 19      
19 Jan Nymark Gävle PSK 2 2 5 3 4 3 2 2 5 3 6 2 3 3 6 3   33 21 19      
20 Poul-Erik Jenssen Gävle PSK 5 3 1 1 4 4 3 2 5 3 4 2 6 6 4 3   32 24 31      
21 Annika Ström Sandvikens PSK 1 1 6 4 3 3 2 2 6 3 5 2 4 4 2 2   29 21 17      
22 Peter Dansk Sandvikens PSK 5 3 4 4 4 4 6 3 2 1 5 2 1 1 2 1   29 19 7      
23 Katri Andriainen Sandvikens PSK 3 2 4 3 3 2 3 3 4 3 4 2 1 1 1 1   23 17 6      
24 Per Lindberg Bollnäs PSK 4 2 6 4 5 4                       15 10        
                                                                     
    Kretsmästerskap Lag Vapengrupp A , Söderhamn 2019-07-21                
                                                                     
1 Ljusdals PSK                                                              
  Jonatan Strid Ljusdals PSK 6 3 6 4 6 5 6 3 6 3 6 2 6 6 6 3   48 29        
  Tomas Rolandsson Ljusdals PSK 6 3 6 4 6 5 6 3 6 3 6 2 6 6 6 3   48 29        
  Tor Kangas Ljusdals PSK 6 3 4 2 6 5 6 3 6 3 6 2 5 5 5 3   44 26 140 84 Guld
                                                                     
2 Sandvikens PSK Lag 1                                                              
  Lars Hammarlund Sandvikens PSK 6 3 6 4 6 5 5 3 6 3 5 2 6 6 6 3   46 29        
  Björn Nordkvist Sandvikens PSK 6 3 6 4 6 5 6 3 4 2 6 2 6 6 6 3   46 28        
  Roger Norén Sandvikens PSK 6 3 6 4 6 5 6 3 6 3 6 2 5 5 5 3   46 28 138 85 Silver
                                                                     
3 Sandvikens PSK Lag 2                                                              
  Henrik Skoglund Sandvikens PSK 6 3 6 4 6 5 4 3 6 3 6 2 6 6 5 3   45 29        
  Ulf Nordlöf Sandvikens PSK 5 3 6 4 5 4 5 3 5 3 6 2 6 6 6 3   44 28        
  Bengt Svensson Sandvikens PSK 5 3 5 4 6 5 5 3 5 3 6 2 5 5 5 3   42 28 131 85 Brons
                                                                     
4 Sandvikens PSK Lag 3                                                              
  Christer Eriksson Sandvikens PSK 6 3 6 4 5 5 4 3 5 3 5 2 5 5 6 3   42 28        
  Peter Rooth Sandvikens PSK 5 3 5 3 6 5 5 3 5 3 6 2 4 4 6 3   42 26        
  Annika Ström Sandvikens PSK 1 1 6 4 3 3 2 2 6 3 5 2 4 4 2 2   29 21 113 75  
                                                                     
5 Gävle PSK                                                              
  Patrik Manlig Gävle PSK 6 3 6 4 5 5 5 3 6 3 6 2 2 2 3 2   39 24        
  Jan Nymark Gävle PSK 2 2 5 3 4 3 2 2 5 3 6 2 3 3 6 3   33 21        
  Poul-Erik Jenssen Gävle PSK 5 3 1 1 4 4 3 2 5 3 4 2 6 6 4 3   32 24 104 69  
                                                                     
6 Bollnäs PSK                                                              
  Clas Olsson Bollnäs PSK 3 2 5 3 6 5 5 3 5 3 6 2 5 5 6 3   41 26        
  Daniel Whern Bollnäs PSK 3 3 4 2 6 5 2 1 5 3 5 2 5 5 3 2   33 23        
  Per Lindberg Bollnäs PSK 4 2 6 4 5 4                       15 10 89 59  
                                                                     
    Kretsmästerskap Vapengrupp R , Söderhamn 2019-07-21                    
                                                                     
Plac. Namn Förening Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8   Total Poäng   Särskjutning Medalj
1 Ulf Nordlöf Sandvikens PSK 6 3 6 4 6 5 6 3 6 3 6 2 6 6 6 3   48 29 41   6/6 + 3/3 + 5/5 Guld
2 Tor Kangas Ljusdals PSK 6 3 6 4 6 5 6 3 6 3 6 2 6 6 6 3   48 29 36   5/5 + 4/4 + 4/4 Silver
3 Jonatan Strid Ljusdals PSK 5 2 6 4 6 5 6 3 6 3 6 2 6 6 6 3   47 28 39   6/6 + 5/5 Brons
4 Per Lindberg Bollnäs PSK 6 3 6 4 6 5 5 3 6 3 6 2 6 6 6 3   47 29 38   4/4 + 4/4  
5 Patrik Manlig Gävle PSK 6 3 6 4 6 5 5 3 6 3 6 2 5 5 6 3   46 28 32      
6 Christer Algotsson Söderhamns PSK 6 3 5 4 6 5 6 3 5 3 6 2 5 5 6 3   45 28 38      
7 Peter Dansk Sandvikens PSK 6 3 5 3 6 5 6 3 5 3 6 2 5 5 6 3   45 27 29      
8 Lars Hammarlund Sandvikens PSK 5 3 6 4 4 3 6 3 5 3 6 2 6 6 6 3   44 27 40      
9 Bengt Svensson Sandvikens PSK 5 3 6 4 6 5 6 3 5 3 6 2 4 4 5 3   43 27 20      
10 Henrik Skoglund Sandvikens PSK 5 3 5 4 6 5 6 3 4 3 6 2 5 5 5 3   42 28 34      
11 Christer Eriksson Sandvikens PSK 6 3 6 4 6 5 5 3 3 3 6 2 5 5 5 3   42 28 25      
12 Lars Pahlbäck Ljusdals PSK 5 3 6 4 6 5 4 3 5 3 6 2 4 4 6 3   42 27 23      
13 Tomas Rolandsson Ljusdals PSK 4 3 5 3 6 5 6 3 5 3 6 2 4 4 6 3   42 26 28      
14 Roger Norén Sandvikens PSK 6 3 6 4 6 5 4 2 6 3 5 2 4 4 5 3   42 26 25      
15 Clas Olsson Bollnäs PSK 5 3 6 4 5 4 5 3 6 3 5 2 4 4 5 3   41 26 21      
16 Lars-Göran Delin Söderhamns PSK 5 3 4 3 6 5 4 3 6 3 5 2 4 4 4 3   38 26 20      
17 Anna Nilsson Forsa PK 5 3 6 4 6 4 3 2 5 3 5 2 5 5 3 2   38 25 22      
18 Annika Ström Sandvikens PSK 5 3 6 4 4 3 6 3 5 3 5 2 3 3 3 2   37 23 23      
19 Erik ŏkerlind Söderhamns PSK 3 3 3 2 5 4 5 3 4 3 6 2 3 3 4 3   33 23 17      
20 Peter Svahn Söderhamns PSK 4 2 4 3 4 4 4 3 5 3 6 2 2 2 4 2   33 21 15      
21 Bengt Forsling Ockelbo PSK 4 3 1 1 3 3 4 3 3 3 6 2 3 3 5 3   29 21 25      
22 Göran Nordh Söderhamns PSK 3 2 6 4 3 2 4 3 5 3 3 2           24 16        
23 Jan Nymark Gävle PSK 5 3 4 4 3 3 2 1 1 1 5 2 1 1 1 1   22 16 5      
24 Ingela Manlig Gävle PSK 2 2 4 4 3 3 1 1 2 2 4 2 0 0 2 2   18 16 8      
                                                                     
    Kretsmästerskap Lag Vapengrupp R , Söderhamn 2019-07-21                
                                                                     
1 Ljusdal                                                              
  Tor Kangas Ljusdals PSK 6 3 6 4 6 5 6 3 6 3 6 2 6 6 6 3   48 29        
  Jonatan Strid Ljusdals PSK 5 2 6 4 6 5 6 3 6 3 6 2 6 6 6 3   47 28        
  Lars Pahlbäck Ljusdals PSK 5 3 6 4 6 5 4 3 5 3 6 2 4 4 6 3   42 27 137 84 Guld
                                                                     
2 Sandvikens PSK Lag 1                                                              
  Ulf Nordlöf Sandvikens PSK 6 3 6 4 6 5 6 3 6 3 6 2 6 6 6 3   48 29        
  Peter Dansk Sandvikens PSK 6 3 5 3 6 5 6 3 5 3 6 2 5 5 6 3   45 27        
  Lars Hammarlund Sandvikens PSK 5 3 6 4 4 3 6 3 5 3 6 2 6 6 6 3   44 27 137 83 Silver
                                                                     
3 Sandvikens PSK Lag 2                                                              
  Bengt Svensson Sandvikens PSK 5 3 6 4 6 5 6 3 5 3 6 2 4 4 5 3   43 27        
  Henrik Skoglund Sandvikens PSK 5 3 5 4 6 5 6 3 4 3 6 2 5 5 5 3   42 28        
  Christer Eriksson Sandvikens PSK 6 3 6 4 6 5 5 3 3 3 6 2 5 5 5 3   42 28 127 83 Brons
                                                                     
4 Söderhamns PSK                                                              
  Christer Algotsson Söderhamns PSK 6 3 5 4 6 5 6 3 5 3 6 2 5 5 6 3   45 28        
  Lars-Göran Delin Söderhamns PSK 5 3 4 3 6 5 4 3 6 3 5 2 4 4 4 3   38 26        
  Erik ŏkerlind Söderhamns PSK 3 3 3 2 5 4 5 3 4 3 6 2 3 3 4 3   33 23 116 77  
                                                                     
5 Gävle PSK                                                              
  Patrik Manlig Gävle PSK 6 3 6 4 6 5 5 3 6 3 6 2 5 5 6 3   46 28        
  Jan Nymark Gävle PSK 5 3 4 4 3 3 2 1 1 1 5 2 1 1 1 1   22 16        
  Ingela Manlig Gävle PSK 2 2 4 4 3 3 1 1 2 2 4 2 0 0 2 2   18 16 86 60

Resultatlistan som PDF för utskrift

Top