Rotebergs Sportklubb bjöd in till Rotebergsträffen i banskytte måndag 6 juni - här finns den slutliga resultatlistan.

                             
  Namn Klubb Va Kl 1 2 3 4 5 6 7 Summa Stm Prispengar
1 Jonatan Strid Ljusdals Psk A 1 42 48 44 42 39 43 44 302   140:-
                             
1 Robert Blad Falu SPSK A 2 45 45 42 42 42 46 41 303   150:-
2 Roland Eriksson Rotebergs SK A 2 41 43 45 40 44 43 35 291    
3 Alf Björninen Svegs Psk A 2 35 38 32 36 33 30 35 239    
                             
1 Niklas von Knorring Rotebergs SK A 3 46 43 45 46 45 48 46 319 B 140:-
2 Kjell Larsen Transtrands Skf A 3 46 41 43 45 43 42 48 308 B 100:-
3 Christer Algotsson Söderhamns Psk A 3 48 46 41 46 46 39 38 304    
4 Tor Kangas Ljusdals Psk A 3 45 40 40 42 46 44 44 301    
                             
1 Robert Blad Falu SPSK B 2 38 45 46 45 46 44 45 309   160:-
2 Åsa Juhlén Ljusdals Psk B 2 36 44 44 37 44 44 41 290    
3 Börje Karlström Rotebergs SK B 2 36 43 41 43 44 40 35 282    
                             
1 Magnus Emilsson Falu SPSK B 3 47 43 45 46 47 43 44 315 B 120:-
2 Bernt Säll Rotebergs SK B 3 38 44 35 43 45 43 46 294    
                             
1 Jonatan Strid Ljusdals Psk C 1 45 45 44 46 47 47 49 323  B 160:-
2 Tomas Granlund Orsa Psk C 1 42 40 50 44 43 44 44 307   100:-
3 Per Kleven Rotebergs SK C 1 41 40 37 40 39 39 43 279    
4 Magdalena Berg Orsa Psk C 1 31 35 32 36 37 43 42 256    
                             
1 Fredrik Jonasson Svegs Psk C 2 48 47 49 44 46 47 47 328 S 200:-
2 Tommy Gelhaar Rotebergs SK C 2 45 47 47 45 46 47 45 322 B 160:-
3 Martin Pettersson Rotebergs SK C 2 45 44 46 44 48 44 48 319 B 100:-
4 Morgan Särnblad Orsa Psk C 2 42 46 47 44 46 47 44 316    
5 Åsa Juhlén Ljusdals Psk C 2 46 46 48 35 45 44 44 308    
6 Lennart Carlström Svegs Psk C 2 45 44 43 44 45 44 38 303    
7 Alf Björninen Svegs Psk C 2 40 45 43 38 48 41 45 300    
8 Danny Freberg Orsa Psk C 2 36 42 44 42 45 43 42 294    
9 Ulrika Björnhem Orsa Psk C 2 29 27 24 26 26 22 38 192    
                             
1 Niklas von Knorring Rotebergs SK C 3 47 44 46 48 46 48 48 327 S 160:-
2 Bernt Säll Rotebergs SK C 3 48 48 47 45 45 49 45 327 S 120:-
3 Christer Algotsson Söderhamns Psk C 3 42 49 45 45 47 46 46 320 B  
4 Magnus Emilsson Falu SPSK C 3 46 46 47 47 44 43 43 316    
5 Tor Kangas Ljusdals Psk C 3 43 44 48 44 44 46 46 315    
6 Kjell Larsen Transtrands Skf C 3 44 45 47 42 44 46 42 310    
                             
1 Roland Eriksson Rotebergs SK C V 44 39 46 41 44 40 44 298   160:-
2 Börje Karlström Rotebergs SK C V 40 43 44 41 40 41 45 294    
3 Lars Nilsson Rotebergs SK C V 45 42 26 14 0 0 0 127    
                             
  Lagtävling                          
1 Roteberg lag 2 Tommy Gelhaar                   322    
    Bernt Säll                   327    
    Niklas von Knorring                   327 976  
                             
2 Ljusdals Psk Tor Kangas                   315    
    Jonatan Strid                   323    
    Åsa Juhlén                   308 946  
                             
3 Svegs Psk Lennart Carlström                   303    
    Fredrik Jonasson                   328    
    Alf Björninen                   300 931  
                             
4 Orsa Psk Danny Fröberg                   294    
    Tomas Granlund                   307    
    Morgan Särnblad                   316 917  
                             
5 Roteberg lag 1 Martin Pettersson                   319    
    Roland Eriksson                   298    
    Per Kleven                   279 896  
                             
  Lotterivinnare på startkort;                        
  Åsa Juhlén                          
  Tommy Gelhaar                          
  Morgan Särnblad                          
  Roland Eriksson                          
                             
  Anmärkning: Hopslagning av veteranklasser samt D2 och klass 2         

Resultatlistan som PDF för utskrift

Top