Gävle PK bjöd in till GävleSnabben 2015, nationell tävling i Militär Snabbmatch lördag 11 juni - här finns den slutliga resultatlistan.

 

Plac. Namn Förening Klass 1 2 3 4 10s 5 6 7 8 8s 9 10 11 12 6s Summa Std Pris
1 Janne Danielsson Älvdalens PK C3 49 48 49 50 196 49 49 50 50 198 48 47 46 48 189 583 S 250:-
2 Patrik Manlig Gävle PK C3 50 48 47 48 193 45 50 45 46 186 49 44 46 48 187 566 S  
3 Roger Björkman Råsbo PSK C3 47 49 48 46 190 47 44 47 45 183 41 48 44 46 179 552 B  
4 Johan Söderberg Gävle PK C3 47 46 45 48 186 43 42 47 44 176 42 45 42 44 173 535    
5 Stig Rudeholm Gävle PK C3 46 45 48 45 184 47 43 41 43 174 33 35 42 43 153 511    
                                           
1 John-Erik Rustas Orsa PSK C2 43 47 48 45 183 44 46 48 44 182 46 46 45 46 183 548 B 250:-
2 Christer Eriksson Ockelbo PSK C2 49 43 43 46 181 46 41 46 47 180 42 46 44 43 175 536    
3 Linda Svensson Råsbo PSK C2 32 48 46 42 168 44 42 45 45 176 43 44 47 46 180 524    
4 Ingela Manlig Gävle PK C2 43 42 45 36 166 35 42 47 45 169 34 16 39 34 123 458    
5 Birger Olsson Stråtjära PSG C2 29 33 38 25 125 37 41 27 42 147 29 34 33 26 122 394    
                                           
1 Daniel Wallander PK Ena C1 48 50 48 46 192 49 47 49 46 191 46 45 45 47 183 566 S 150:-
2 Izabell Sjödin Gävle PK C1 42 49 44 34 169 42 40 45 45 172 32 45 37 40 154 495    
3 Daniel Whern Bollnäs PSK C1 39 35 39 37 150 27 25 31 42 125 29 43 29 44 145 420    
                                           
1 Janne Danielsson Älvdalens PK B3 47 44 48 48 187 50 49 49 49 197 48 47 42 45 182 566 S 150:-
2 Linda Svensson Råsbo PSK B2 47 47 49 48 191 45 48 48 46 187 42 33 42 46 163 541 B  
3 Christer Eriksson Ockelbo PSK B2 43 43 46 31 163 41 44 41 45 171 36 45 42 43 166 500    
                                           
1 Daniel Wallander PK Ena B1 45 46 48 49 188 46 46 46 45 183 47 46 44 43 180 551 B 100:-
                                           
1 Roger Björkman Råsbo PSK A3 46 39 47 48 180 43 44 45 46 178 46 45 39 44 174 532 B 150:-
2 John-Erik Rustas Orsa PSK A2 45 43 49 46 183 46 45 45 42 178 41 38 46 33 158 519 B  
3 Johan Söderberg Gävle PK A3 35 23 30 38 126 23 23 27 20 93 19 36 14 5 74 293    
                                           
1 Daniel Wallander PK Ena A1 44 45 46 43 178 49 41 48 45 183 39 46 44 44 173 534 B 100:-
                                           
1 Roger Björkman Råsbo PSK R3 46 44 42 47 179 39 47 43 42 171 47 46 43 43 179 529 B 200:-
2 Göran Nordh Stråtjära PSG R2 39 37 44 39 159 41 44 38 43 166 44 38 38 34 154 479    
3 Sam-Uno Skoglund Stråtjära PSG R2 38 33 32 44 147 39 41 45 42 167 31 36 39 36 142 456    
4 Johan Söderberg Gävle PK R3 42 43 40 41 166 33 30 46 33 142 20 37 30 42 129 437    

Resultatlistan som PDF för utskrift

 

 

Top