Ljusdals Pistolskytteklubb bjöd in till precisionsskjutning lördag 12 november - här finns den slutliga resultatlistan.

  Namn Förening Klass 1 2 3 4 5 6 7 Totalt Std.med. Pris
1 Jonatan Strid Ljusdals Psk 1 A 48 47 43 43 43 40 41 305 B 120
2 Christoffer Persson Sandvikens Psk 1 A 40 36 43 40 45 45 41 290   80
3 Christer Strandberg Ljusdals Psk 1 A 28 34 41 40 33 31 34 241    
4 Tommie Stener Ljusdals Psk 1 A 28 31 26 30 33 36 36 220    
                             
1 Jonatan Strid Ljusdals Psk 1 B 49 46 46 46 47 42 48 324 B 80
2 Christoffer Persson Sandvikens Psk 1 B 43 45 45 40 48 48 48 317    
                             
1 Jonatan Strid Ljusdals Psk 1 C 48 44 48 47 48 47 46 328 B 120
2 Christer Strandberg Ljusdals Psk 1 C 45 37 44 41 44 38 40 289   80
3 Tommie Stener Ljusdals Psk 1 C 44 42 34 35 37 39 38 269    
4 Bengt Axelsson Ljusdals Psk 1 C 32 37 28 43 40 29 36 245    
5 Christina Nilsson Stråtjära Psg 1 C 35 38 27 32 35 38 32 237    
                             
1 Anders Sannagård Ljusdals Psk 2 A 43 46 39 41 46 40 41 296   80
2 Roland Eriksson Rotebergs SK 2 A 33 39 45 42 41 40 41 281    
                             
1 Bo Blanck Gävle Pk 2 B 45 45 43 40 41 40 37 291   80
2 Birger Olsson Stråtjära Psg 2 B 30 24 27 16 19 26 24 166    
                             
1 Fredrik Pehrson Ljusdals Psk 3 A 49 45 46 45 46 46 44 321 S 120
2 Tor Kangas Ljusdals Psk 3 A 40 44 44 40 44 43 43 298 B  
3 Anders Sjöblom Ljusdals Psk 3 A 40 43 39 43 43 40 42 290    
                             
1 Fredrik Pehrson Ljusdals Psk 3 B 48 49 46 45 45 48 47 328 B 120
2 Tor Kangas Ljusdals Psk 3 B 46 47 44 46 43 42 49 317   80
3 Johan Söderberg Gävle Pk 3 B 41 43 47 43 45 45 46 310    
4 Göran Storm Gävle Pk 3 B 46 43 44 42 39 46 48 308    
                             
1 Johan Söderberg Gävle Pk 3 C 48 48 47 48 46 50 46 333 S 120
2 Fredrik Pehrson Ljusdals Psk 3 C 47 48 46 49 49 45 45 329 B 80
3 Anders Sjöblom Ljusdals Psk 3 C 45 47 46 45 45 45 48 321 B  
4 Göran Storm Gävle Pk 3 C 44 45 47 44 46 45 45 316    
5 Tor Kangas Ljusdals Psk 3 C 47 43 46 47 45 45 43 316    
                             
1 Anders Sannagård Ljusdals Psk Vy C 41 46 46 44 46 46 47 316   120
2 Bo Blanck Gävle Pk Vy C 46 42 46 44 44 45 40 307   80
3 Roland Eriksson Rotebergs SK Vy C 38 38 38 43 43 40 43 283    
4 Birger Olsson Stråtjära Psg Vy C 34 31 34 30 38 30 34 231    

Resultatlistan som PDF för utskrift

Top