Bollnäs Pistolskytteklubb bjöd in till Lusseknallen, precisionsskjutning, söndag 11 december - här finns den slutliga resultatlistan.

  1A        
Plats Namn Förening Resultat Totalt Std.med.
1 Christopher Persson Sandvikens PSK 45 42 41 46 42 44 46 306  
2 Jonatan Strid Ljusdals PSK 44 36 46 43 40 48 43 300  
3 Jonas Sjölin Bollnäs PSK 35 45 42 36 39 25 38 260  
           
  2A        
Plats Namn Förening Resultat Totalt Std.med.
1 Anders Sannagård Ljusdals PSK 43 44 44 43 37 43 38 292  
2 Sven-Erik Mårtensson Rotebergs SK 40 39 39 32 44 44 32 270  
3 Sam-Uno Skoglund Stråtjära Pistolskyttegille 27 32 31 13 23 19 25 170  
4 Göran Nordh Stråtjära Pistolskyttegille 20 28 26 21 13 15 33 156  
           
  3A        
Plats Namn Förening Resultat Totalt Std.med.
1 Per-Erik Claesson Bollnäs PSK 47 44 45 42 46 48 47 319 S
2 Nicklas Von Knorring Rotebergs SK 44 45 48 47 44 43 46 317 B
3 Bengt Forsling Ockelbo PSK 47 40 44 44 46 46 46 313 B
4 Lars Norin Stråtjära Pistolskyttegille 43 44 44 43 44 46 46 310 B
5 Tor Kangas Ljusdals PSK 43 45 45 42 46 43 43 307  
6 Karl-Erik Frunch Söderhamns PSK 43 42 45 41 42 41 47 301  
           
  1B        
Plats Namn Förening Resultat Totalt Std.med.
1 Daniel Whern Bollnäs PSK 45 39 44 43 44 43 41 299  
2 Christopher Persson Sandvikens PSK 38 43 41 42 36 39 42 281  
3 Magnus Linde Stråtjära Pistolskyttegille 27 35 38 25 37 36 27 225  
           
  2+3B        
Plats Namn Förening Resultat Totalt Std.med.
1 Pär Eriksson Söderhamns PSK 44 41 46 44 47 43 48 313 S
2 Lars Norin Stråtjära Pistolskyttegille 46 43 45 46 41 44 44 309 B
3 Åsa Juhlén Ljusdals PSK 44 41 39 42 43 47 47 303 B
4 Stefan Jonsson Bollnäs PSK 37 39 38 41 41 38 39 273  
5 Rolf Johansson Söderhamns PSK 37 39 38 36 40 40 40 270  
6 Sven-Erik Mårtensson Rotebergs SK 34 35 39 38 38 36 33 253  
7 Sam-Uno Skoglund Stråtjära Pistolskyttegille 33 27 44 40 36 35 30 245  
           
  1C        
Plats Namn Förening Resultat Totalt Std.med.
1 Jonatan Strid Ljusdals PSK 49 47 49 47 50 44 49 335 S
2 Christopher Persson Sandvikens PSK 42 41 45 41 46 49 46 310  
3 Daniel Whern Bollnäs PSK 42 40 41 39 43 46 43 294  
4 Jonas Sjölin Bollnäs PSK 43 38 45 44 42 36 42 290  
5 Hans Andersson Stråtjära Pistolskyttegille 25 36 37 29 36 40 40 243  
6 Christina Nilsson Stråtjära Pistolskyttegille 29 22 24 34 42 27 33 211  
           
  2C        
Plats Namn Förening Resultat Totalt Std.med.
1 Åsa Juhlén Ljusdals PSK 45 48 41 40 43 45 47 309  
2 Anders Sannagård Ljusdals PSK 47 44 42 43 45 43 45 309  
3 Johnny Andersson Stråtjära Pistolskyttegille 45 44 40 41 44 46 42 302  
4 Pär Eriksson Söderhamns PSK 42 42 41 42 42 45 44 298  
5 Rolf Johansson Söderhamns PSK 35 37 36 41 41 41 40 271  
6 Erik Lindqvist Bollnäs PSK 34 33 34 40 34 33 42 250  
           
  3C        
Plats Namn Förening Resultat Totalt Std.med.
1 Nicklas Von Knorring Rotebergs SK 45 48 48 46 49 47 47 330 S
2 Christer Algotsson Söderhamns PSK 49 50 49 46 44 45 47 330 S
3 Tor Kangas Ljusdals PSK 47 47 47 45 44 46 48 324 B
4 Peter Lindqvist Bollnäs PSK 44 48 43 47 47 46 48 323 B
5 Per-Erik Claesson Bollnäs PSK 46 46 46 47 46 45 46 322 B
6 Bengt Forsling Ockelbo PSK 45 46 45 45 47 43 45 316 B
7 Lars Norin Stråtjära Pistolskyttegille 44 46 45 42 45 43 49 314  
           
  VYC        
Plats Namn Förening Resultat Totalt Std.med.
1 Karl-Erik Frunch Söderhamns PSK 39 37 45 44 47 44 45 301  
2 Roland Eriksson Rotebergs SK 40 44 45 44 37 42 37 289  
3 Birger Olsson Stråtjära Pistolskyttegille 43 43 31 35 37 36 42 267  
4 Stig Pierre Bollnäs PSK 42 34 20 39 34 31 29 229  
           
  Sammanslagning av klasser har skett vid lågt deltagarantal    

Resultatlista som PDF för utskrift

Top