Sandvikens Psk bjöd in till Kretsmästerskap Fält A och R 2018 lördag 6 oktober - här finns resultaten.

Resultatlistan är preliminär tills en vecka efter publicering eller efter eventuell revidering. Därefter anses den vara slutgiltig.

Publicerad: 2018-10-06
Reviderad: Ej reviderad

  Namn Förening   Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8   Summa Särskj Std Medalj
  KRM A                                                                
1 Patrik Manlig Gävle PK   6 / 2 6 / 5 6 / 3 6 / 5 6 / 4 6 / 3 5 / 2 6 / 2   47 / 26 6/6 S
2 Mikael Bergner Forsa PK   6 / 2 6 / 5 6 / 3 5 / 4 6 / 5 6 / 3 6 / 2 6 / 2   47 / 26 5/5 S
3 Magnus Andersson Gävle PK   6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 4 6 / 5 6 / 3 6 / 2 6 / 2   47 / 24 4/4 S
4 Jonatan Strid Ljusdals PSK   5 / 2 6 / 5 6 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   46 / 27   B
5 Christer Eriksson Sandvikens PSK   6 / 2 6 / 5 5 / 2 6 / 5 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   46 / 26   B
6 Henrik Skoglund Sandvikens PSK   6 / 2 5 / 4 5 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   45 / 26   B
7 Peter Rooth Sandvikens PSK   5 / 2 6 / 5 6 / 3 5 / 4 5 / 4 6 / 3 5 / 2 5 / 2   43 / 25   B
8 Tor Kangas Ljusdals PSK   6 / 2 4 / 4 5 / 3 6 / 5 5 / 4 6 / 3 4 / 2 6 / 2   42 / 25   B
9 Ulf Nordlöf Sandvikens PSK   6 / 2 4 / 3 6 / 3 3 / 3 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   42 / 23   B
10 Knut Bratberg Sandvikens PSK   6 / 2 6 / 4 5 / 3 3 / 3 6 / 3 6 / 3 6 / 2 4 / 2   42 / 22   B
11 Roger Norén Sandvikens PSK   3 / 2 6 / 5 6 / 3 4 / 3 6 / 5 6 / 3 4 / 2 6 / 2   41 / 25    
12 Lars Hammarlund Sandvikens PSK   5 / 2 6 / 5 5 / 3 5 / 5 3 / 3 5 / 3 5 / 2 6 / 2   40 / 25    
13 Rasmus Lundqvist Ockelbo PSK   5 / 2 5 / 4 5 / 3 5 / 5 6 / 5 5 / 3 2 / 2 5 / 2   38 / 26    
14 Roger Spjuth Sandvikens PSK   6 / 2 4 / 4 4 / 3 5 / 5 4 / 3 5 / 3 4 / 1 5 / 1   37 / 22    
15 Bengt Svensson Sandvikens PSK   6 / 2 2 / 2 5 / 2 3 / 2 6 / 5 6 / 3 3 / 2 6 / 2   37 / 20    
16 Matthias Dahlström Forsa PK   3 / 2 5 / 3 6 / 2 4 / 4 3 / 3 4 / 2 3 / 2 5 / 2   33 / 20    
17 Thomas Eriksson Hälsinge Regementes SKF 4 / 2 4 / 2 4 / 2 3 / 2 3 / 2 5 / 2 4 / 1 5 / 1   32 / 14    
18 Jan Nymark Gävle PK   3 / 2 2 / 2 3 / 3 6 / 5 5 / 4 5 / 3 0 / 0 5 / 2   29 / 21    
19 Mathias Sandegård Sandvikens PSK   4 / 2 0 / 0 4 / 2 2 / 2 4 / 3 6 / 3 3 / 2 4 / 2   27 / 16    
20 Lars Pahlbäck Ljusdals PSK   4 / 2 3 / 3 1 / 1 0 / 0 5 / 4 3 / 2 2 / 1 5 / 2   23 / 15    
21 Mathias Karlsson Gävle PK   3 / 2 2 / 2 4 / 2 4 / 3 2 / 1 3 / 2 1 / 1 3 / 1   22 / 14    
22 Henrik Gustafsson Gävle PK   3 / 2 2 / 1 0 / 0 4 / 3 2 / 2 6 / 3 0 / 0 4 / 2   21 / 13    
23 Marcus Kristiansson Gävle PK   3 / 2 3 / 3 0 / 0 2 / 2 3 / 2 2 / 2 0 / 0 4 / 2   17 / 13    
24 Daniel Falk Hälsinge Regementes SKF 2 / 1 1 / 1 2 / 1 2 / 1 3 / 2 3 / 2 0 / 0 1 / 1   14 / 9    
                                                                   
  KRM R                                                                
1 Roger Norén Sandvikens PSK   6 / 2 5 / 4 6 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 6 / 2 6 / 2   47 / 26 5/5 S
2 Mikael Bergner Forsa PK   5 / 2 6 / 5 6 / 3 6 / 3 6 / 5 6 / 3 6 / 2 6 / 2   47 / 25 3/3 S
3 Henrik Skoglund Sandvikens PSK   6 / 2 4 / 4 6 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   45 / 26 5/5 B
4 Jonatan Strid Ljusdals PSK   6 / 2 6 / 5 4 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 6 / 2 5 / 2   45 / 27 4/4 B
5 Magnus Andersson Gävle PK   6 / 2 6 / 3 6 / 3 4 / 3 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   45 / 23 3/3 B
6 Fredrik Nordin Sandvikens PSK   5 / 2 6 / 5 6 / 3 5 / 5 6 / 5 5 / 3 6 / 2 5 / 2   44 / 27   B
7 Patrik Manlig Gävle PK   6 / 2 5 / 4 5 / 3 6 / 5 6 / 5 5 / 3 6 / 2 5 / 2   44 / 26   B
8 Tor Kangas Ljusdals PSK   6 / 2 6 / 5 5 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 4 / 1 5 / 2   44 / 26   B
9 Matthias Dahlström Forsa PK   6 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 4 6 / 5 6 / 3 4 / 1 6 / 2   44 / 23   B
10 Christer Eriksson Sandvikens PSK   6 / 2 5 / 4 6 / 3 4 / 4 6 / 4 6 / 3 6 / 2 5 / 1   44 / 23   B
11 Peter Rooth Sandvikens PSK   6 / 2 4 / 3 5 / 2 4 / 4 6 / 5 6 / 3 6 / 2 5 / 2   42 / 23    
12 Ulf Nordlöf Sandvikens PSK   6 / 2 4 / 3 3 / 2 4 / 3 6 / 5 6 / 3 6 / 2 6 / 2   41 / 22    
13 Peter Dansk Sandvikens PSK   5 / 2 5 / 2 6 / 3 4 / 3 5 / 5 6 / 3 6 / 2 4 / 2   41 / 22    
14 Rasmus Lundqvist Ockelbo PSK   4 / 2 4 / 4 5 / 3 5 / 5 5 / 5 6 / 3 5 / 2 5 / 2   39 / 26    
15 Bengt Svensson Sandvikens PSK   5 / 2 3 / 3 5 / 3 5 / 4 5 / 5 6 / 3 6 / 2 4 / 2   39 / 24    
16 Erik Kjerf Sandvikens PSK   5 / 2 6 / 4 6 / 3 5 / 3 4 / 2 4 / 2 4 / 2 5 / 2   39 / 20    
17 Stig-Göran Jansson Söderhamns PSK   5 / 2 5 / 5 4 / 3 3 / 2 6 / 5 5 / 3 4 / 2 3 / 1   35 / 23    
18 Stefan Pettersson Sandvikens PSK   5 / 2 3 / 3 5 / 3 4 / 3 4 / 2 6 / 3 5 / 2 3 / 2   35 / 20    
19 Erik Åkerlind Söderhamns PSK   5 / 2 4 / 4 5 / 3 4 / 3 2 / 2 5 / 3 5 / 2 3 / 2   33 / 21    
20 Jan Nymark Gävle PK   4 / 2 6 / 5 2 / 1 5 / 3 4 / 4 4 / 2 3 / 2 3 / 2   31 / 21    
21 Mathias Karlsson Gävle PK   3 / 1 3 / 2 2 / 1 3 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 2 / 2   30 / 16    
22 Ingela Manlig Gävle PK   1 / 1 2 / 2 5 / 3 4 / 3 5 / 4 3 / 2 2 / 1 3 / 2   25 / 18    
23 Lars Pahlbäck Ljusdals PSK   4 / 2 3 / 3 4 / 2 2 / 2 4 / 4 4 / 3 1 / 1 2 / 1   24 / 18    
24 Anders Morell Sandvikens PSK   4 / 2 1 / 1 1 / 1 4 / 3 3 / 3 3 / 3 4 / 2 0 / 0   20 / 15    
                                                                   
  KRM A, LAG                                                                
1 Christer Eriksson Sandvikens PSK   6 / 2 6 / 5 5 / 2 6 / 5 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   46 / 26    
  Henrik Skoglund Sandvikens PSK   6 / 2 5 / 4 5 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   45 / 26    
  Peter Rooth Sandvikens PSK   5 / 2 6 / 5 6 / 3 5 / 4 5 / 4 6 / 3 5 / 2 5 / 2   43 / 25    
                                                          134 / 77    
                                                                   
2 Patrik Manlig Gävle PK   6 / 2 6 / 5 6 / 3 6 / 5 6 / 4 6 / 3 5 / 2 6 / 2   47 / 26    
  Magnus Andersson Gävle PK   6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 4 6 / 5 6 / 3 6 / 2 6 / 2   47 / 24    
  Jan Nymark Gävle PK   3 / 2 2 / 2 3 / 3 6 / 5 5 / 4 5 / 3 0 / 0 5 / 2   29 / 21    
                                                          123 / 71    
                                                                   
3 Jonatan Strid Ljusdals PSK   5 / 2 6 / 5 6 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   46 / 27    
  Tor Kangas Ljusdals PSK   6 / 2 4 / 4 5 / 3 6 / 5 5 / 4 6 / 3 4 / 2 6 / 2   42 / 25    
  Lars Pahlbäck Ljusdals PSK   4 / 2 3 / 3 1 / 1 0 / 0 5 / 4 3 / 2 2 / 1 5 / 2   23 / 15    
                                                          111 / 67    
                                                                   
  KRM R, LAG                                                                
1 Roger Norén Sandvikens PSK   6 / 2 5 / 4 6 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 6 / 2 6 / 2   47 / 26    
  Henrik Skoglund Sandvikens PSK   6 / 2 4 / 4 6 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   45 / 26    
  Fredrik Nordin Sandvikens PSK   5 / 2 6 / 5 6 / 3 5 / 5 6 / 5 5 / 3 6 / 2 5 / 2   44 / 27    
                                                          136 / 79    
                                                                   
2 Magnus Andersson Gävle PK   6 / 2 6 / 3 6 / 3 4 / 3 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   45 / 23    
  Patrik Manlig Gävle PK   6 / 2 5 / 4 5 / 3 6 / 5 6 / 5 5 / 3 6 / 2 5 / 2   44 / 26    
  Jan Nymark Gävle PK   4 / 2 6 / 5 2 / 1 5 / 3 4 / 4 4 / 2 3 / 2 3 / 2   31 / 21    
                                                          120 / 70    
                                                                   
3 Jonatan Strid Ljusdals PSK   6 / 2 6 / 5 4 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 6 / 2 5 / 2   45 / 27    
  Tor Kangas Ljusdals PSK   6 / 2 6 / 5 5 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 4 / 1 5 / 2   44 / 26    
  Lars Pahlbäck Ljusdals PSK   4 / 2 3 / 3 4 / 2 2 / 2 4 / 4 4 / 3 1 / 1 2 / 1   24 / 18    
                                                          113 / 71  

Resultatlistan som PDF för utskrift

 

Top