Sandvikens Psk bjöd in till kretstävling Fält lördag 6 oktober - här finns resultaten.

Resultatlistan är preliminär tills en vecka efter publicering eller efter eventuell revidering. Därefter anses den vara slutgiltig.

Publicerad: 2018-10-06
Reviderad: Ej reviderad

  Namn Förening   Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8   Summa Std medalj
  C1                                                              
1 Erik Kjerf Sandvikens PSK   5 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 2 6 / 2   45 / 20 B
2 Rasmus Lundqvist Ockelbo PSK   4 / 2 4 / 3 5 / 3 5 / 5 6 / 5 6 / 3 4 / 2 6 / 2   40 / 25  
3 Anders Morell Sandvikens PSK   5 / 2 5 / 3 4 / 2 6 / 4 5 / 3 4 / 2 5 / 2 6 / 2   40 / 20  
4 Lars Pahlbäck Ljusdals PSK   4 / 2 6 / 5 4 / 3 4 / 4 5 / 4 5 / 3 4 / 2 5 / 2   37 / 25  
5 Jan Nymark Gävle PK   4 / 2 5 / 5 3 / 2 3 / 2 3 / 2 4 / 3 4 / 2 6 / 2   32 / 20  
6 Sandra Arbinger Sandvikens PSK   6 / 2 3 / 3 5 / 3 3 / 3 3 / 3 4 / 2 2 / 1 6 / 2   32 / 19  
7 Ulf Skoglund Sandvikens PSK   3 / 1 0 / 0 5 / 2 6 / 3 4 / 2 4 / 2 3 / 2 4 / 1   29 / 13  
                                                                 
  C2                                                              
1 Lars Hammarlund Sandvikens PSK   5 / 2 5 / 4 5 / 3 4 / 4 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   42 / 25  
2 Fredrik Nordin Sandvikens PSK   6 / 2 5 / 5 5 / 3 3 / 2 6 / 5 5 / 3 6 / 2 6 / 2   42 / 24  
3 Johan Skogh Sandvikens PSK   6 / 2 5 / 4 5 / 3 5 / 4 4 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 2   42 / 23  
4 Ulf Nordlöf Sandvikens PSK   1 / 1 6 / 5 5 / 3 6 / 5 5 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   40 / 26  
5 Tommy Halvarsson Sandvikens PSK   6 / 2 6 / 5 5 / 3 6 / 5 2 / 2 5 / 3 6 / 2 4 / 2   40 / 24  
6 Stig-Göran Jansson Söderhamns PSK   5 / 2 5 / 5 3 / 2 3 / 3 6 / 5 4 / 2 4 / 2 6 / 2   36 / 23  
7 Roger Spjuth Sandvikens PSK   6 / 2 5 / 4 2 / 2 5 / 4 2 / 1 6 / 3 3 / 2 5 / 2   34 / 20  
8 Ingela Manlig Gävle PK   6 / 2 4 / 3 5 / 3 3 / 3 5 / 3 5 / 2 1 / 1 5 / 2   34 / 19  
9 Jaan Kokk Sandvikens PSK   5 / 2 6 / 5 3 / 3 2 / 2 4 / 3 4 / 2 4 / 2 5 / 2   33 / 21  
10 Johnny Ahlskog Sandvikens PSK   3 / 2 2 / 2 2 / 2 3 / 2 4 / 3 2 / 2 0 / 0 4 / 1   20 / 14  
                                                                 
  C3                                                              
1 Roger Norén Sandvikens PSK   6 / 2 6 / 5 6 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 6 / 2 5 / 2   47 / 27 S
2 Peter Rooth Sandvikens PSK   6 / 2 6 / 5 6 / 3 5 / 4 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   46 / 26 S
3 Mikael Bergner Forsa PK   6 / 2 6 / 5 6 / 3 6 / 5 4 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 2   46 / 25 S
4 Patrik Manlig Gävle PK   6 / 2 5 / 4 5 / 3 6 / 5 5 / 5 6 / 3 6 / 2 6 / 2   45 / 26 B
5 Christer Eriksson Sandvikens PSK   6 / 2 6 / 5 6 / 3 6 / 4 4 / 3 6 / 3 6 / 2 5 / 2   45 / 24 B
6 Henrik Skoglund Sandvikens PSK   6 / 2 6 / 5 4 / 3 6 / 5 5 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   44 / 27 B
7 Jonatan Strid Ljusdals PSK   6 / 2 5 / 4 5 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 4 / 2 6 / 2   44 / 26 B
8 Peter Dansk Sandvikens PSK   4 / 1 4 / 3 6 / 3 6 / 5 6 / 5 5 / 3 6 / 2 6 / 2   43 / 24 B
9 Matthias Dahlström Forsa PK   5 / 2 6 / 5 6 / 3 5 / 4 5 / 4 4 / 2 6 / 2 6 / 2   43 / 24 B
10 Magnus Andersson Gävle PK   6 / 2 6 / 4 6 / 2 5 / 3 3 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 2   43 / 21 B
11 Erik Åkerlind Söderhamns PSK   6 / 2 5 / 4 5 / 3 5 / 4 5 / 4 6 / 3 5 / 2 5 / 2   42 / 24  
12 Tor Kangas Ljusdals PSK   1 / 1 5 / 4 6 / 3 5 / 4 5 / 4 6 / 3 3 / 1 5 / 2   36 / 22  
                                                                 
  VY                                                              
1 Bengt Svensson Sandvikens PSK   6 / 2 5 / 4 3 / 2 6 / 5 3 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 2   41 / 23  
                                                                 
                                                               
1 Knut Bratberg Sandvikens PSK   6 / 2 6 / 5 5 / 3 5 / 3 6 / 4 5 / 2 6 / 2 6 / 2   45 / 23 B
2 Christer Eriksson Ockelbo PSK   6 / 2 5 / 4 6 / 3 2 / 2 6 / 5 5 / 3 6 / 2 6 / 2   42 / 23  
3 Kurt Karlsson Sandvikens PSK   6 / 2 6 / 5 4 / 3 5 / 3 4 / 3 5 / 3 6 / 2 6 / 2   42 / 23  
                                                                 
  A1                                                              
1 Rasmus Lundqvist Ockelbo PSK   5 / 2 5 / 4 5 / 3 5 / 5 6 / 5 5 / 3 2 / 2 5 / 2   38 / 26  
2 Jan Nymark Gävle PK   3 / 2 2 / 2 3 / 3 6 / 5 5 / 4 5 / 3 0 / 0 5 / 2   29 / 21  
3 Mathias Sandegård Sandvikens PSK   4 / 2 0 / 0 4 / 2 2 / 2 4 / 3 6 / 3 3 / 2 4 / 2   27 / 16  
4 Lars Pahlbäck Ljusdals PSK   4 / 2 3 / 3 1 / 1 0 / 0 5 / 4 3 / 2 2 / 1 5 / 2   23 / 15  
                                                                 
  A2                                                              
1 Ulf Nordlöf Sandvikens PSK   6 / 2 4 / 3 6 / 3 3 / 3 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   42 / 23 B
2 Knut Bratberg Sandvikens PSK   6 / 2 6 / 4 5 / 3 3 / 3 6 / 3 6 / 3 6 / 2 4 / 2   42 / 22 B
3 Lars Hammarlund Sandvikens PSK   5 / 2 6 / 5 5 / 3 5 / 5 3 / 3 5 / 3 5 / 2 6 / 2   40 / 25  
4 Roger Spjuth Sandvikens PSK   6 / 2 4 / 4 4 / 3 5 / 5 4 / 3 5 / 3 4 / 1 5 / 1   37 / 22  
5 Thomas Eriksson Hälsinge Regementes SKF 4 / 2 4 / 2 4 / 2 3 / 2 3 / 2 5 / 2 4 / 1 5 / 1   32 / 14  
6 Mathias Karlsson Gävle PK   3 / 2 2 / 2 4 / 2 4 / 3 2 / 1 3 / 2 1 / 1 3 / 1   22 / 14  
7 Henrik Gustafsson Gävle PK   3 / 2 2 / 1 0 / 0 4 / 3 2 / 2 6 / 3 0 / 0 4 / 2   21 / 13  
8 Marcus Kristiansson Gävle PK   3 / 2 3 / 3 0 / 0 2 / 2 3 / 2 2 / 2 0 / 0 4 / 2   17 / 13  
9 Daniel Falk Hälsinge Regementes SKF 2 / 1 1 / 1 2 / 1 2 / 1 3 / 2 3 / 2 0 / 0 1 / 1   14 / 9  
                                                                 
  A3                                                              
1 Mikael Bergner Forsa PK   6 / 2 6 / 5 6 / 3 5 / 4 6 / 5 6 / 3 6 / 2 6 / 2   47 / 26 S
2 Patrik Manlig Gävle PK   6 / 2 6 / 5 6 / 3 6 / 5 6 / 4 6 / 3 5 / 2 6 / 2   47 / 26 S
3 Magnus Andersson Gävle PK   6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 4 6 / 5 6 / 3 6 / 2 6 / 2   47 / 24 S
4 Jonatan Strid Ljusdals PSK   5 / 2 6 / 5 6 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   46 / 27 B
5 Christer Eriksson Sandvikens PSK   6 / 2 6 / 5 5 / 2 6 / 5 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   46 / 26 B
6 Henrik Skoglund Sandvikens PSK   6 / 2 5 / 4 5 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   45 / 26 B
7 Peter Rooth Sandvikens PSK   5 / 2 6 / 5 6 / 3 5 / 4 5 / 4 6 / 3 5 / 2 5 / 2   43 / 25 B
8 Tor Kangas Ljusdals PSK   6 / 2 4 / 4 5 / 3 6 / 5 5 / 4 6 / 3 4 / 2 6 / 2   42 / 25 B
9 Roger Norén Sandvikens PSK   3 / 2 6 / 5 6 / 3 4 / 3 6 / 5 6 / 3 4 / 2 6 / 2   41 / 25  
10 Bengt Svensson Sandvikens PSK   6 / 2 2 / 2 5 / 2 3 / 2 6 / 5 6 / 3 3 / 2 6 / 2   37 / 20  
11 Matthias Dahlström Forsa PK   3 / 2 5 / 3 6 / 2 4 / 4 3 / 3 4 / 2 3 / 2 5 / 2   33 / 20  
                                                                 
  R1                                                              
1 Rasmus Lundqvist Ockelbo PSK   4 / 2 4 / 4 5 / 3 5 / 5 5 / 5 6 / 3 5 / 2 5 / 2   39 / 26  
2 Erik Kjerf Sandvikens PSK   5 / 2 6 / 4 6 / 3 5 / 3 4 / 2 4 / 2 4 / 2 5 / 2   39 / 20  
3 Jan Nymark Gävle PK   4 / 2 6 / 5 2 / 1 5 / 3 4 / 4 4 / 2 3 / 2 3 / 2   31 / 21  
4 Lars Pahlbäck Ljusdals PSK   4 / 2 3 / 3 4 / 2 2 / 2 4 / 4 4 / 3 1 / 1 2 / 1   24 / 18  
5 Anders Morell Sandvikens PSK   4 / 2 1 / 1 1 / 1 4 / 3 3 / 3 3 / 3 4 / 2 0 / 0   20 / 15  
                                                                 
  R2                                                              
1 Fredrik Nordin Sandvikens PSK   5 / 2 6 / 5 6 / 3 5 / 5 6 / 5 5 / 3 6 / 2 5 / 2   44 / 27 B
2 Ulf Nordlöf Sandvikens PSK   6 / 2 4 / 3 3 / 2 4 / 3 6 / 5 6 / 3 6 / 2 6 / 2   41 / 22  
3 Stig-Göran Jansson Söderhamns PSK   5 / 2 5 / 5 4 / 3 3 / 2 6 / 5 5 / 3 4 / 2 3 / 1   35 / 23  
4 Stefan Pettersson Sandvikens PSK   5 / 2 3 / 3 5 / 3 4 / 3 4 / 2 6 / 3 5 / 2 3 / 2   35 / 20  
5 Mathias Karlsson Gävle PK   3 / 1 3 / 2 2 / 1 3 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 2 / 2   30 / 16  
6 Ingela Manlig Gävle PK   1 / 1 2 / 2 5 / 3 4 / 3 5 / 4 3 / 2 2 / 1 3 / 2   25 / 18  
                                                                 
  R3                                                              
1 Roger Norén Sandvikens PSK   6 / 2 5 / 4 6 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 6 / 2 6 / 2   47 / 26 S
2 Mikael Bergner Forsa PK   5 / 2 6 / 5 6 / 3 6 / 3 6 / 5 6 / 3 6 / 2 6 / 2   47 / 25 S
3 Jonatan Strid Ljusdals PSK   6 / 2 6 / 5 4 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 6 / 2 5 / 2   45 / 27 B
4 Henrik Skoglund Sandvikens PSK   6 / 2 4 / 4 6 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   45 / 26 B
5 Magnus Andersson Gävle PK   6 / 2 6 / 3 6 / 3 4 / 3 6 / 5 6 / 3 5 / 2 6 / 2   45 / 23 B
6 Patrik Manlig Gävle PK   6 / 2 5 / 4 5 / 3 6 / 5 6 / 5 5 / 3 6 / 2 5 / 2   44 / 26 B
7 Tor Kangas Ljusdals PSK   6 / 2 6 / 5 5 / 3 6 / 5 6 / 5 6 / 3 4 / 1 5 / 2   44 / 26 B
8 Matthias Dahlström Forsa PK   6 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 4 6 / 5 6 / 3 4 / 1 6 / 2   44 / 23 B
9 Christer Eriksson Sandvikens PSK   6 / 2 5 / 4 6 / 3 4 / 4 6 / 4 6 / 3 6 / 2 5 / 1   44 / 23 B
10 Peter Rooth Sandvikens PSK   6 / 2 4 / 3 5 / 2 4 / 4 6 / 5 6 / 3 6 / 2 5 / 2   42 / 23  
11 Peter Dansk Sandvikens PSK   5 / 2 5 / 2 6 / 3 4 / 3 5 / 5 6 / 3 6 / 2 4 / 2   41 / 22  
12 Bengt Svensson Sandvikens PSK   5 / 2 3 / 3 5 / 3 5 / 4 5 / 5 6 / 3 6 / 2 4 / 2   39 / 24  
13 Erik Åkerlind Söderhamns PSK   5 / 2 4 / 4 5 / 3 4 / 3 2 / 2 5 / 3 5 / 2 3 / 2   33 / 21

Resultatlistan som PDF för utskrift

Top